Rotterdam: Burmistrz przychylnie o nowym stadionie

źródło: Rijnmond.nl

Rotterdam: Burmistrz przychylnie o nowym stadionie W rozmowie z telewizją RTV Rijnmond burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb wyraził się pochlebnie o planach Feyenoordu, który zamiast ratować De Kuip zamierza zbudować nowy stadion. Ale decyzję i tak muszą podjąć radni.

Reklama

Zdaniem burmistrza Aboutaleba budowa nowej areny dla Feyenoordu leży w interesie miasta. W jego ocenie taka inwestycja, choć największe znaczenie ma dla samego klubu, będzie mieć również ogromny wpływ na Rotterdam jako ośrodek.

W tej chwili trwa analiza dokumentów złożonych przez Feyenoord w ratuszu w zeszłym tygodniu. Urzędnicy mają do przestudiowania ogromny materiał, ponieważ klub przygotował prawie 250 stron informacji o stadionie i jego wpływie na otoczenie.

Dopiero po analizie zaproponowanych rozwiązań będzie można zdecydować, czy projekt powinien otrzymać od władz miasta poparcie i pozwolenie. Takiej decyzji nie podejmie jednak sam burmistrz, lecz miejscy radni. Rozstrzygnięcie ze strony miasta jest spodziewane w lecie.

Reklama