Lublin: Tak ma wyglądać poprawiony stadion Startu

źródło: MMLublin.pl

Lublin: Tak ma wyglądać poprawiony stadion Startu Trybuna co prawda z niewielką pojemnością, za to z rozległą infrastrukturą – informuje MMLublin.pl. Tylko czy Lublin zdobędzie pieniądze? Wyłożenie na taką inwestycję 30 mln zł z własnego budżetu jest mało prawdopodobne.

Reklama

Jak podawał w marcu „Dziennik Wschodni”, władze Lublina chcą zmodernizować lekkoatletyczny stadion Startu leżący blisko nowego obiektu przy Krochmalnej i zaraz za miedzą aktualnego stadionu Motoru.

Aktualnie jego trybuny mieszczą ok. 800 osób. Docelowo ma być 1500, a wszystkie pod dachem. Ale przede wszystkim nowa infrastruktura dla sportowców, tak na zewnątrz (murawa, bieżnie), jak i w środku. Powstanie zaplecze z budynkiem administracyjno-treningowym i siłownią. W planie są też dwa nowe korty tenisowe z trybuną. Do tego dochodzi oświetlenie i ogrodzenie korony stadionu oraz niewielki parking.

Magistrat ujawnił właśnie, jak ma wyglądać nowa, powiększona trybuna przy Al. Piłsudskiego. Nie ma jednak jeszcze zabezpieczonego finansowania, które ze względu na wysoki koszt (ok. 30 mln zł) ma pochodzić głównie ze środków zewnętrznych.

Stadion Startu Lublin

Reklama