Borysów: Stadion BATE w tym roku, choć z poślizgiem

źródło: TVR.by / BATEBS.blog.tut.by

Borysów: Stadion BATE w tym roku, choć z poślizgiem Aktualnie prace są wykonane w połowie, a wykonawca czeka z przyspieszeniem na cieplejsze dni. Ale najnowocześniejszy stadion Białorusi ma być gotowy w tym roku, z niewielkim poślizgiem – podała telewizja TVR.

Reklama

Wicegubernator obwodu mińskiego Anatolij Mirczuk pojawił się w Borysowie, by wizytować budowę nowego stadionu BATE. Obiekt, który miał zacząć funkcjonować od sezonu 2013/14 zanotuje już na pewno poślizg, ale opóźnienie ma być niewielkie i klub powinien wprowadzić się jeszcze w tym roku.

Stadion BATEWiną za późniejsze otwarcie władze obwiniają budowę równolegle z pracami projektowymi, co sprawiło, że pojawiały się rozbieżności w dokumentacji. W tej chwili prace są na poziomie 50% zaawansowania i z uwagi na niskie temperatury części etapów nie można realizować. Główny wykonawca czeka cierpliwie na wiosenną aurę ze zwiększeniem tempa.

Docelowo obiekt w Borysowie z pojemnością ponad 12 tys. miejsc otrzyma najwyższą Kategorię 4 w klasyfikacji UEFA, co oznacza możliwość rozgrywania nawet półfinału Ligi Mistrzów. Jako pierwszy na Białorusi będzie oferował m.in. pokoje zabaw dla dzieci czy darmowe Wi-Fi.

Stan prac z końca lutego można zobaczyć na poniższych zdjęciach od BATEBS.blog.tut.by:

Stadion BATEFot: BATEBS.blog.tut.by

Stadion BATEFot: BATEBS.blog.tut.by

Stadion BATEFot: BATEBS.blog.tut.by

Stadion BATEFot: BATEBS.blog.tut.by

Stadion BATEFot: BATEBS.blog.tut.by

Reklama