Londyn: Arsenal czeka na pomnik Bergkampa

źródło: DailyMail.co.uk

Londyn: Arsenal czeka na pomnik Bergkampa Już jest w przygotowaniu, a latem pojawi się pod Emirates Stadium. Dennis Bergkamp będzie czwartym pomnikiem przy nowym stadionie Arsenalu w ramach kampanii uwieczniania legend i „oswajania” nowego stadionu.

Reklama

Będzie zatrzymany w pozie z meczu przeciwko Newcastle z 2003 roku. Tak Dennis Bergkampa mają oglądać nowe pokolenia kibiców Arsenalu – opanowującego piłkę w powietrzu. Strzelił 87 bramek w 315 meczach, spędził na Highbury najlepsze lata swojej kariery i pomógł Arsenalowi w zdobyciu wielkich krajowych trofeów.

Dennis Bergkamp

Zdaniem klubu to właśnie Bergkamp powinien zostać czwartą legendą, której pomnik zostanie ustawiony przy Emirates Stadium. W tej chwili jeszcze w przygotowaniu, statua ma zostać odsłonięta latem w towarzystwie innych gwiazd Arsenalu. Od 2011 na Ashburton Grove stoją Thierry Henry, Tony Adams i Herbert Chapman.

Uwiecznianie legend klubowych to część kampanii oswajania nowego stadionu. Dzięki licznym muralom i monumentom poświęconym zawodnikom, trenerom i kibicom, fani „Kanonierów” w ostatnich latach znacznie przychylniej odnoszą się do Emirates Stadium. Początkowo nastawienie bardzo wielu było skrajnie negatywne w związku z surowością stadionu i dominacją treści związanych ze sponsorem, liniami Emirates.

Reklama