Kalisz: Wznowienie budowy planowane na kwiecień

źródło: FaktyKaliskie.pl

Kalisz: Wznowienie budowy planowane na kwiecień Pierwszy etap inwestycji został ukończony. Na miejskim stadionie w Kaliszu jest już główna trybuna. Teraz czas pójść za ciosem. W lutym ma być przetarg, a w kwietniu pierwsze maszyny na stadionie – podały „Fakty Kaliskie”.

Reklama

W październiku otwarto nową trybunę główną na stadionie Calisii Kalisz. Mieszczą się na niej 1523 osoby. To zdecydowanie za mało na docelową pojemność, dlatego zgodnie z zapowiedziami władze miasta planują ruszyć z drugą częścią prac w tym roku.

Pierwotnie planowano, że po trybunie głównej przyjdzie pora na boisko z bieżnią, ale te prace odłożono. Dzięki takiemu rozwiązaniu Calisia będzie mogła grać bez przeszkód w trakcie prac.

Zamiast boiska, drugim etapem będzie trybuna przeciwległa, wschodnia. – Będzie się ona składała z dwóch części. Pierwsza oparta będzie na istniejącej skarpie, gdzie zamontowane zostaną siedziska. Od końca wału ziemnego trybuna pójdzie w górę. Cała konstrukcja oprze się na betonowych słupach. Pod tą częścią znajdzie się zaplecze gastronomiczne. To będzie część druga – wyjaśnia w rozmowie z „Faktami Kaliskimi” Andrzej Szajdziński, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji UM w Kaliszu.

Jeszcze w lutym miasto chce ogłosić przetarg na wykonanie prac. W kwietniu przy Łódzkiej mają pojawić się pierwsze maszyny. Cały obiekt ma zostać oddany do użytku w sierpniu 2014 roku. Będzie mogło na nim zasiąść ok. 8,5 tys. kibiców.

Reklama