Nowe stadiony: Pula i Zagrzeb

źródło: własne

Nowe stadiony: Pula i Zagrzeb Zupełnie przebudowany stadion pierwszoligowy w Puli i zupełnie nieprzebudowany (a przydałoby się!) stadion drugoligowy w Zagrzebiu. Dziś naszą bazę zasilają dwa chorwackie stadiony.

Reklama

Stadion Aldo Drosina

Stadion Aldo Drosina

Odbudowany od podstaw stadion w ścisłym centrum Puli kosztował w 2010 roku 45 mln kuna (ok. 26 mln zł). Za tę cenę powstał obiekt dla prawie 9 tys. widzów z jedną trybuną krytą i pasażami handlowymi pod trybunami.

Na co dzień użytkownikami są dwa miejscowe kluby – Istra 1961 i Istra Pula. Na otwarcie zagrała tu jednak reprezentacja Chorwacji, która zmierzyła się w meczu towarzyskim z Czechami.

Patronem obiektu jest znany piłkarz i trener z Puli, Aldo Drosina.

Stadion NŠC Stjepan Spajić

Stadion Stjepan Spajić

Powstał jako próba ożywienia wielkiego blokowiska „Novi Zagreb” na południu chorwackiej stolicy. Początkowo nie było tu żadnej infrastruktury, ale z biegiem lat pojawiła się główna trybuna kryta na północy, po 2006 sztuczne oświetlenie, a później wraz z podniesieniem pozycji klubu również tymczasowa trybuna zachodnia.

Ze względu na lokalizację na osiedlu Siget jest często nazywany „Stadionem u Sigetu”, a jego oficjalnym patronem jest Stjepan Spajić, legendarny prezes miejscowego klubu, który zmarł w 2004 roku na terenie obiektu.

Obok stadionu znajdują się dwa boiska treningowe.

Reklama