Cardiff: Millennium Stadium będzie mieć sztuczną murawę?

źródło: BBC.co.uk

Cardiff: Millennium Stadium będzie mieć sztuczną murawę? Od otwarcia z boiskiem były problemy mimo licznych zabiegów. Obecnie utrzymanie murawy jest bardzo drogie, dlatego operator myśli o porzuceniu naturalnego boiska na rzecz sztucznego – donosi BBC.

Reklama

Aktualnie boisko na Millennium Stadium wcale nie jest na Millennium Stadium – na co dzień leży ono na otwartej przestrzeni, a tylko na mecze jest przywożone na specjalnych paletach (taki model rozważano dla Stadionu Narodowego). To kosztuje, a warunki do gry wcale nie są idealne.

I nie były od 1999 roku, gdy obiekt otwarto. Problemy powracają jak bumerang mimo licznych starań. Stadion jest po prostu bardzo wysoki, zwarty i zacieniony, by dostarczyć trawie światła i wentylacji, jakich ta potrzebuje.

- W ostatnich miesiącach pojawiła się możliwość ułożenia całkowicie syntetycznej murawy nie tylko dla rugby, ale też dla futbolu. Zarówno IRB, jak FIFA przyjęły standardy i zaaprobowały użycie takich boisk – mówi Roger Lewis, dyrektor generalny Welsh Rugby Union, która zarządza obiektem.

Reklama