Stalowa Wola: Zobacz gotową trybunę wschodnią

źródło: własne

Stalowa Wola: Zobacz gotową trybunę wschodnią Termin minął 10 dni temu, ale przed wykonawcą jeszcze trochę drobnych prac, głównie porządkowych. Pierwsza z nowych trybun jest już jednak gotowa i czeka na odbiór. A kibice – na kolejne inwestycje.

Reklama

II-ligowa Stal nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej, ale to nie oznacza, że więcej prac na stadionie przy Hutniczej nie będzie. Na razie gotowa jest trybuna wschodnia z 1430 krzesełkami, która czeka na odbiór. W styczniu ma być gotowa wizualizacja ostatecznej koncepcji nowego obiektu. Trzeba bowiem pamiętać, że w tej wyjściowej dokonano zmian „odchudzających”.

Fani „Stalówki” konsultowali plany miasta i zgodzili się, że pojemność 10 tys. miejsc przekracza możliwe zapotrzebowanie. Dlatego ostatecznie obiekt powinien mieścić ok. 7 tys. widzów. Ostatecznie, czyli kiedy? Żadnego sztywnego terminu w tej chwili nie ma, a sytuacja będzie zależała od finansów miasta. Wiadomo za to, że drugim krokiem powinna być nowa trybuna główna na ok. 2,5 tys. miejsc. Przetarg na jej wykonanie powinien się odbyć w 2013, a budowa ruszyć w 2014 roku.

To oznacza, że dwie nowe trybuny byłyby czynne od 2016 roku, a dwie kolejne wciąż w fazie planów. To dobra i zła wiadomość. Zła dla kibiców czekających na nowy stadion (a bardzo licznie zajmujących najgorsze aktualnie trybuny za bramkami), ale dobra biorąc pod uwagę fakt, że tym sposobem może udać się rzeczywiście budowa całego założonego obiektu.

Póki co pozostaje nam więc oglądać efekty dotychczasowych prac, które znajdziecie w najnowszej i na razie ostatniej fotogalerii z placu budowy!

Reklama