Brazylia: Areny Pucharu Konfederacji potwierdzone

źródło: własne

Brazylia: Areny Pucharu Konfederacji potwierdzone FIFA podała wczoraj ostateczną listę sześciu stadionów, na których odbędzie się próba generalna przed Mundialem 2014, czyli przyszłoroczny Puchar Konfederacji. Z listy nie wypadły nawet zagrożone wcześniej areny. Warto zobaczyć!

Reklama

Podczas wizyty w Sao Paulo władze FIFA potwierdziły listę aren Pucharu Konfederacji 2013. Impreza zaplanowana na 15-30 czerwca 2013 zagości na trzech największych stadionach Mundialu oraz trzech kolejnych, zdolnych organizować fazę grupową. Pełną listę wraz z krótkim opisem prac znajdziecie poniżej.

Warto też dodać, że podano ceny biletów na mecze i dla wielu Brazylijczyków będą one z pewnością zaporowe. Podczas spotkań grupowych oraz w meczu o 3. miejsce wejście na stadion będzie kosztowało od 60 do 120 dolarów (195-390 zł). Na mecz otwarcia i półfinały sumy wzrosną do 80-140$ (260-460zł), a na finał do 100-220$ (330-720 zł).

Maracanã, Rio de Janeiro

Maracana

Wielka świątynia futbolu pod koniec października przekroczyła 70% zaawansowania prac. gotowe są już trybuny, które z dwupoziomowych zamieniono na jeden ogromny poziom. W tej chwili trwają przygotowania do tzw. „big liftu”, czyli podnoszenie ogromnej stalowej pajęczyny, na której zostanie rozpięta membrana dachu.

Estádio Nacional, Brasilia

Estadio Nacional

Narodowy i nienarodowy stadion (jak w Polsce – ma taką nazwę, ale nie wiadomo, kto go będzie używał) ma już ułożone całe trybuny oraz ogromny żelbetowy pierścień wokół nich, na którym zostanie rozpięte przyszłe zadaszenie. Pracą są na etapie 81%.

Mineirão, Belo Horizonte

Mineirao

Podczas imprezy pomieści niespełna 70 tys. widzów, czyli znacznie mniej niż dotychczas. Od podstaw powstał tu dolny poziom trybun. Kończą się prace nad poszerzaniem dachu, by objął też najniższe rzędy. Trwają prace nad pomieszczeniami zaplecza oraz nad potężną esplanadą, która otacza stadion. Zaawansowanie prac zbliża się do 90%.

Arena Fonte Nova, Salvador

Arena Fonte Nova

Tu konstrukcja linowa dachu już wisi nad trybunami i jest uzupełniana o elementy stalowe, na których oprze się membrana. Trybuny są również gotowe, a zaczyna się instalacja elewacji na fasadach. Ten stadion budził obawy FIFA, ale znaczne przyśpieszenie prac w ostatnim czasie zaowocowało nadrobieniem opóźnień. Zaawansowanie: 80%.

Castelão, Fortaleza

Castelao

To najbardziej zaawansowany projekt całych Mistrzostw 2014. Przebudowywany stadion w Fortalezie ma już nowe trybuny z zapleczem, postępuje instalacja dachu oraz fasad. Zakończyły się prawie wszystkie znaczące prace nad jego otoczeniem. Zaawansowanie: 93%.

Arena Pernambuco, Recife

Arena Pernambuco

Do niedawna najbardziej spóźniony obiekt Mundialu. Po groźbach FIFA wykonawca nadgonił jednak prace i z 50% w parę miesięcy osiągnął 70,5% zaawansowania. Kończą się powoli prace nad trybunami, a nad jedną z trybun jest już nawet ułożony dach.

Reklama