Tarnów: Modernizacja jest, ale tylko kosmetyczna

źródło: DziennikPolski24.pl

Tarnów: Modernizacja jest, ale tylko kosmetyczna Wymogi PZPN zmusiły władze Tarnowa do szybkich prac na miejskim stadionie. Jednak ich efekt będzie mało widoczny, bowiem na trybunie głównej pojawi się zaledwie 1000 nowych krzesełek – podał „Dziennik Polski”.

Reklama

Choć stadion żużlowo-piłkarski w Tarnowie może z powodzeniem organizować najważniejsze mecze Ekstraligi, na piłkarską II Ligę jest już za słaby. A że Unia Tarnów właśnie do tej klasy rozgrywkowej awansowała i tylko warunkowo otrzymała licencję, miasto musi podjąć starania, by stan obiektu poprawić.

W ciągu miesiąca na trybunie głównej pojawi się 1000 nowych krzesełek z oparciami, ponieważ te obecne ich nie posiadają. Zdemontowane siedziska trafią na inne sektory, w tym do sektora dla przyjezdnych. Cała operacja ma pochłonąć ok. 100 tys. zł.

To kropla w morzu, ponieważ stan całego obiektu i jego standard są coraz gorsze. Poważnych nakładów wymaga południowy łuk, którego konstrukcja jest naruszona i zapada się. – Konstrukcję penetrują wody opadowe, skarpa osuwa się. Doraźnie problemu nie da się rozwiązać. Całość trzeba po prostu rozebrać i trybunę postawić od nowa – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

Na takie prace nie ma jednak pieniędzy w tegorocznym budżecie i wątpliwe, by wiele miało się zmienić w 2013 roku.Hellmi

Reklama