Tarnobrzeg: Stadion doczeka się zaplecza

źródło: Zachod.pl; autor: michał

Tarnobrzeg: Stadion doczeka się zaplecza Ponad rok temu zakończyła się budowa nowej trybuny piłkarskiej na stadionie Siarki Tarnobrzeg. W tym roku ruszy dalszy ciąg inwestycji. Tym razem chodzi o wyposażenie nowych sektorów – podało Radio Zachód.

Reklama

Nasza relacja z budowy nowej trybuny w Tarnobrzegu zakończyła się w czerwcu zeszłego roku. Wtedy ustały prace nad pierwszym etapem, wartym ok. 11 mln zł. Pod trybunami wciąż straszy jednak pusta przestrzeń, na parterze jest tylko piaszczyste podłoże.

To zacznie się zmieniać już w najbliższych miesiącach. W tym roku ruszą co prawda tylko prace nad nad niektórymi elementami, ale w 2014 obiekt będzie już wyposażony w pełni. - Według harmonogramu w tym roku zostanie wykonany m.in. monitoring. Natomiast w przyszłym roku dokończone zostaną pomieszczenia na pierwszym piętrze, powstaną także posadzki – powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Prace zaplanowano na okres trzech lat ze względu na dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach “Programu Rozwoju Bazy Sportowej” woj. podkarpackiego. Najwięcej do zrobienia będzie właśnie pod koniec, w 2014 roku. Wtedy ma się pojawić pod trybuną cała infrastruktura dla zawodników, sędziów i delegatów.

Reklama