Narodowy: Ostatni z głównych wykonawców pada

źródło: PB.pl; autor: michał

Narodowy: Ostatni z głównych wykonawców pada Po PBG i Hydrobudowie na łopatkach leży Alpine Construction Polska, trzeci główny wykonawca Stadionu Narodowego. I podobnie do poprzedników, bankrutujący przedsiębiorcy winią tę inwestycję za katastrofę – donosi „Puls Biznesu”.

Reklama

Dziennik informuje, że Alpine Construction Polska ma ogromne kłopoty. W listopadzie mają być rozpatrywane dwa wnioski o upadłość likwidacyjną giganta budowlanego. Na razie sama firma nie komentuje doniesień.

Jednak „Puls Biznesu” zwraca uwagę, że kontrahenci Alpine są bardziej wylewni. Według nich kłopoty są spowodowane nierozliczeniem budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Warto pamiętać, że zdaniem wykonawców otrzymali oni o ok. 400 mln mniej niż powinni, choć inwestor twierdzi, że to wykonawcy są winni pieniądze.

Obie strony swoje racje udowadniać będą w sądach i wszystko wskazuje, że wzajemne procesy będą trwały latami. Wcześniej w tym roku upadłość ogłosiły PBG i Hydrobudowa, które razem z Alpine budowały stadion jako główni wykonawcy.

Reklama