Nowa budowa: Kolejny duży projekt z Iraku

źródło: własne; autor: redakcja

Nowa budowa: Kolejny duży projekt z Iraku Po aż trzech stadionach powstających w Basrze kolejna budowa postępuje w innym z miast, świętym An-Nadżafie. Według amerykańskiego projektu powstaje tam 30-tysięcznik o bardzo ciekawej bryle.

Reklama

Irak, wciąż kojarzony z działaniami wojennymi, staje się jednym z największych placów budowy na świecie. Ministerstwo ds Młodzieży i Sportu zleca kolejne wielkie projekty obiektów sportowych. Nie wchodząc w szczegóły dotyczące przyznawania ich tylko amerykańskim firmom, będziemy od dziś mogli informować Was o tym, jak rośnie Al Najaf Stadium, jeden z najświeższych 30-tysięczników w kraju.

An-Nadżaf, miasto wielkości Krakowa, nie ma aktualnie przyzwoitego obiektu do rozgrywania meczów piłkarskich, a te stanowią zdecydowanie najpopularniejsze widowiska sportowe wśród Irakijczyków.

Dlatego za sumę 100,5 mld dinarów (ok. 280 mln zł) ministerstwo realizuje projekt biura 360 Architecture z Kansas City. Niestety ze względu na brak informacji nie mamy gwarancji, czy do realizacji skierowano wariant z bieżnią lekkoatletyczną, czy tylko piłkarski – zdjęcia wskazują jednak, że mamy do czynienia z drugą odpowiedzią.

Budowa nowego stadionu ruszyła w maju tego roku, a ma się zakończyć pod koniec listopada 2013.

Reklama