Zabrze: Budowa tydzień po tygodniu (2)

źródło: własne

Zabrze: Budowa tydzień po tygodniu (2) Tym razem nasze kalendarium z budowy obejmuje półrocze od lutego do dziś. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego, co zmieniło się przy Roosevelta w minionym półroczu!

Reklama

3 lutego 2012

Mimo znacznego pogorszenia się warunków atmosferycznych prace idą pełną parą. Temperatura zdecydowanie nie jest zbyt sprzyjająca, ponieważ oscyluje w okolicach -20 stopni. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuowaniu robót ziemnych i wylewaniu betonu. Elektrycy pracują nad tymczasowym zasilaniem masztów oświetleniowych, a także instalowaniem wymiennikowni, która odpowiedzialna jest za podgrzewanie murawy.

Stadion Ernesta Pohla w przebudowieFot: Stadion w Zabrzu

17 lutego 2012

W tym tygodniu największą zmorą pracowników nie jest już mróz, a obficie padający śnieg. Wznowiono prace zbrojeniowe jednak część zaplanowanych na ten tydzień zadań została zastąpiona odśnieżaniem.

27 lutego 2012

Po placu budowy nieustannie kursują wywrotki, które wywożą zamarzniętą ziemię wydobytą przez koparki. Na północy oraz wschodzie prowadzone są zaawansowane prace wylewkowe i zbrojeniowe.

Stadion Ernesta Pohla w przebudowieFot: Stadion w Zabrzu

9 marca 2012

Na trybunach od ulic Damrota i Roosevelta można zobaczyć pierwsze stropy. Oznacza, to, że stadion zaczyna „wychodzić z ziemi”. Kolejnym etapem tworzenia tej konstrukcji będzie montaż płyt stropowych.

20 marca 2012

Wiosna na budowie. Od samego rana trwa betonowanie narożnika północno - zachodniego.

2 kwietnia 2012

Od strony wschodnio -  południowej zabetonowano poziom stropu. Na północy rozpoczął się montaż dwóch kolejnych żurawi.

18 kwietnia 2012

Zakończyło się przełączenie napięcia na nowe trakcje kablowe co umożliwi usunięcie starej rozdzielni. Sukcesem zakończyły się także badania kamerą nowej sieci kanalizacyjnej.

27 kwietnia 2012

Kolejne efekty wychodzenia stadionu z ziemi. Rozpoczęto układanie słupów na poziomie -1 pod kolejną kondygnacje.

Stadion Ernesta Pohla w przebudowieFot: Stadion w Zabrzu

24 maja 2012

Znacznie poprawił się stan murawy po zabiegach piaskowania, frezowania i aeracji nawierzchni. Dosiana trawa powinna odrosnąć do 6 tygodni. Przesunięte zostało ogrodzenie oddzielające plac budowy od części użytkowej stadionu. Dzięki temu bieżnia została po stronie budowy i posłuży teraz za drogę dojazdową. Z każdym dniem przybywa prefabrykatów. Na każdej trybunie przygotowywane są elementy pod strop poziomu 0.

18 czerwca 2012

Coraz szybciej idzie układanie stropu poziomu 0 czyli podłogi poziomu 1. Prace są bardzo zaawansowane,  a o tempie świadczy fakt bezpośredniego przenoszenia prefabrykatów z tirów na ich docelowe miejsce.

Stadion Ernesta Pohla w przebudowieFot: Stadion w Zabrzu

12 lipca 2012

Na początku miesiąca budowa wzbogaciła się o kolejne dwa żurawie. Montowane są belki, które stanowić będą podporę stropu poziomu 1. Na wschodniej części pojawił się samojezdny dźwig przy pomocy którego układane będą prefabrykatowe elementy trybun.

Stadion Ernesta Pohla w przebudowieFot: Stadion w Zabrzu

Gabriel Dutkiewicz

Reklama