Walia: Kolejne eliminacje bez Millennium Stadium

źródło: WalesOnline.co.uk

Walia: Kolejne eliminacje bez Millennium Stadium Narodowy stadion Walii będzie organizował mecze, ale tylko w rugby. Federacja piłkarska właśnie potwierdziła, że rozegra kolejne już eliminacje z pominięciem największego obiektu w kraju. Nawet grupowy hit przeciwko Szkocji – czytamy na WalesOnline.co.uk.

Reklama

W nadchodzących eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 Walia zagra pięć meczów w roli gospodarza. I już wiadomo, że żaden z nich nie odbędzie się na Millennium Stadium. Podobny krok władze związku zastosowały przed Euro 2012.

Zamiast tego Walijczycy będą się mierzyć w meczach grupowych na mniejszych Cardiff City Stadium i Liberty Stadium. Na Liberty w Swansea przyjadą Chorwaci (26 marca 2013), a do Cardiff Belgia (7 września) i Szkocja (12 października). Otwarta jest sprawa meczów z Macedonią i Serbią, ale i one najpewniej podzielone zostaną między te dwa obiekty.

Decyzja jest o tyle zaskakująca, że poprzedni szkoleniowiec reprezentacji Walii zapowiadał powrót na Millennium Stadium z powodu dużego zainteresowania meczami. Tymczasem teraz nawet hit przeciwko Szkocji, który mógłby nawet zapełnić milenijny obiekt, ma się odbyć na 27-tysięczniku. Władze walijskiej federacji już zapowiedziały, że ceny na to spotkanie będą wyjątkowo wysokie.

Reklama