Rosja: Stadion w Soczi będzie też... torem F1?

źródło: aroundtherings.com; autor: michał

Rosja: Stadion w Soczi będzie też... torem F1? Na razie to tylko możliwość, ale projekt jest podobno wykonalny. Rosyjskie miasto ma gościć zawody F1 w 2014 roku i część toru miałaby przebiegać przez nowy Stadion Olimpijski – pisze serwis aroundtherings.com.

Reklama

W tej chwili powstaje jako główna arena Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014, a w 2018 ma gościć Mistrzostwa Świata. Ale czy między tymi imprezami nowy Stadion Olimpijski stanie się torem F1? Wiele wskazuje, że jest taka możliwość.

Soczi ma podpisany kontrakt na organizację zawodów Formuły 1 od 2014 do 2020 roku. Jeśli możliwości czasowe na to pozwolą, pierwszy wyścig z torem prowadzącym przez stadion odbyłby się już w 2014 roku, tuż po Igrzyskach. Na przeszkodzie może stanąć usuwanie tymczasowych konstrukcji, jak zadaszenie południowej i północnej trybuny (za bramkami), które docelowo mają być odkryte, a jedynie na Igrzyska zyskają dach.

Jeśli tymczasowa infrastruktura zniknie, jest możliwość, że część toru wiodącego przez i wokół wioski olimpijskiej przejdzie przez sam stadion. Jednak MKOl zagroził, że jeśli miałoby to kolidować z zimową imprezą, zablokuje rozgrywanie wyścigu w 2014 i przesunie go na 2015.

Reklama