Chiny: Stadion Olimpijski podkupi hiszpańskie kluby?

źródło: AP.org; autor: michał

Chiny: Stadion Olimpijski podkupi hiszpańskie kluby? Niecodzienny pomysł na zapełnienie kalendarza imprez ma operator pekińskiego stadionu Igrzysk 2008. Podpisał już wstępne porozumienie z hiszpańską federacją piłkarską, by co roku superpuchar krajowych rozgrywek odbywał się właśnie w Pekinie – podała agencja AP.

Reklama

Narodowy stadion Chin był już miejscem ważnych meczów, jak superpuchar Włoch, ale teraz plany są bardziej zaawansowane. Promotor imprez United Vansen International Sport zamierza ściągnąć na 80-tysięcznik najlepsze drużyny Hiszpanii aż do 2019 roku.

Co więcej, podpisano już wstępną umowę, by przez najbliższe 7 lat (od 2013) zdobywca mistrzostwa i pucharu kraju walczyli o superpuchar właśnie w stolicy Chin. Wartość kontraktu nie jest znana, ale według hiszpańskich mediów związek piłkarski RFEF zarobiłby na tej niecodziennej umowie ok. 40 mln €.

Wstępne porozumienie nie przesądza jednak sprawy. Na tak daleką przeprowadzkę krajowych rozgrywek muszą zgodzić się kluby biorące w nich udział.

Reklama