Brazylia: Rekordowa sprzedaż pakietów biznesowych na Mundial 2014

źródło: własne

Brazylia: Rekordowa sprzedaż pakietów biznesowych na Mundial 2014 Zaledwie 7 miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży udało się pobić wynik z poprzednich Mistrzostw Świata. Mowa o pakietach dla najbogatszych widzów, które na dziś przyniosły FIFA 262 mln dolarów! A do końca sprzedaży jeszcze daleko.

Reklama

To wydarzenie bez precedensu – informuje firma MATCH Hospitality AG, która zajmuje się sprzedażą pakietów VIP-owskich i biznesowych na imprezy piłkarskie. Sprzedaż miejsc na Mistrzostwa Świata zaczęła się w listopadzie 2011 i już po siedmiu miesiącach udało się osiągnąć wynik, jaki specjaliści prognozowali dla całego turnieju. Tymczasem przed nami jeszcze kilkanaście miesięcy sprzedaży.

Według danych firmy, do dziś zajętych zostało 90 tys. miejsc o wysokim standardzie, a zainteresowanie rozkłada się niemal równomiernie na wszystkie miasta, w których odbędą się mistrzostwa 2014.

Całkowity zysk na dziś to 262 mln $, czyli więcej niż ostatecznie udało się uzyskać z pakietów Premium podczas Mundialu 2010. Wyniki potwierdzają więc, że FIFA wiedziała co robi, przyznając organizację Mistrzostw Świata 2014 jednemu z najszybciej rozwijających się krajów świata.

Promocją i sprzedażą pakietów biznesowych zajmuje się 36 agentów, którzy kierują ofertę do klientów biznesowych z 80 krajów.

Reklama