Wrocław: Komornik zabezpieczył oświetlenie esplanady

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Wrocław: Komornik zabezpieczył oświetlenie esplanady Wielu podwykonawców wciąż nie dostało pieniędzy, choć miasto zapłaciło za wszystkie prace. Rekordziści czekają ponad rok. Komornik zabezpieczył już oświetlenie esplanady na wniosek firmy, która je dostarczyła – podaje Gazeta.pl.

Reklama

Dostawca 131 zegarów i systemu obsługującego serwery na wrocławskim stadionie od prawie roku czeka na wypłatę środków. Sprzęt został dostarczony w lipcu 2011 i dotąd nie jest spłacony. Firma ProfiAudio wycenia swoje usługi na 100 tys. zł, ale tej sumy nie dostała ani od miasta, ani od wykonawcy – jedni odsyłają do drugich. – Teoretycznie moglibyśmy zdemontować te zegary, ale przecież nie ma to sensu. Bez oryginalnych opakowań ich wartość byłaby symboliczna, o ile w ogóle by znalazł się chętny. Poza tym nie chcemy tego robić, bo nie zależy nam na awanturnictwie – mówi dla Gazeta.pl Aleksander Rudzki, prezes firmy.

Problemy ProfiAudio mają związek z awanturą z jesieni, gdy z budowy siłą usunięto firmę CES. To właśnie ona miała umowę z ProfiAudio. Później dostawca zegarów miał już przygotowaną nową umowę i oczekiwał płatności, ale zapłacić miał Imtech, który w kwietniu również opuścił budowę, zrywając kontrakt z głównym wykonawcą. Teraz między obydwiema firmami trwają mediacje – jeśli przyniosą skutek, ProfiAudio może odzyska pieniądze.

Znacznie większą sumę zamierza wyegzekwować firma Acel, która nie dostała zapłaty aż 3,3 mln zł za dostarczone na esplanadę lampy oświetleniowe. W ubiegłym tygodniu, już po przejęciu stadionu przez UEFA, komornik wszczął postępowanie zabezpieczające sprzęt na obiekcie, który Acel dostarczył.

- To nie jest nakaz egzekucyjny i pewnie minie kilka miesięcy w sądzie, zanim go dostaniemy i odzyskamy nasz sprzęt lub pieniądze, ale nie zamierzamy siedzieć z założonymi rękami. Od dawna nie możemy doprosić się naszych pieniędzy – mówi Roman Trawicki z firmy Acel.

Główny wykonawca, Max Boegl, zapewnia o wyjaśnieniu sprawy wykonawców, bo na tych dwóch lista się nie kończy. Jednak najwcześniej rozliczenia mogą nastąpić po zakończeniu Euro 2012.

Reklama