Wrocław: Przy stadionie powstaje pawilon

źródło: 2012.Wroc.pl; autor: michał

Ale tylko tymczasowy, na potrzeby Euro 2012. Będzie obsługiwał dziennikarzy podczas imprezy. Jednorazowo będzie w nim mogło pracować kilkaset osób – podała spółka Wrocław 2012.

Reklama

Zdjęcia z budowy pawilonu możecie podziwiać dzięki Sorbusowi (forum SSC) w najnowszej relacji z Al. Śląskiej. Dwukondygnacyjna konstrukcja na czas Euro 2012 staje na parkingu przy nowym stadionie. Powierzchnia to ponad 1500 m2. W środę stanął szkielet, ruszyły też prace nad zadaszeniem. W kolejnym etapie prac pawilon ma zostać uzbrojony w zasilanie elektryczne, klimatyzację oraz podłączony do instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Na parterze poza 80 biurkami i 160 stanowiskami pracy przewidzianych jest kilka pomieszczeń wydzielonych systemowymi ściankami, przeznaczonymi na  biuro (45m2), serwerownię, punkt naprawy sprzętu oraz toalety. Na górnym poziomie znajdować się ma 171 biurek, przy których będzie mogło pracować 342 dziennikarzy.

Umeblowanie i wyposażenie techniczne tj. drukarki, serwery czy monitory zostanie dostarczone przez UEFA, która ma przejąć stadion 11 maja.

Reklama