Poznań: Catering za 25 mln do końca marca – zobacz!

źródło: GlosWielkopolski.pl

Miasto do końca marca upora się z 34 punktami gastronomicznymi i ich zapleczem. Później przyjdzie czas na wyposażenie ich przez Lecha – informuje „Głos Wielkopolski”. Na razie można zobaczyć ostateczny efekt na wizualizacjach.

Reklama

- W zakresie prac prowadzonych przez spółkę znajdują się 34 kioski gastronomiczne, kuchnia centralna, pomieszczenia przygotowalni przy strefach VIP, bar z zapleczem w Business Club oraz restauracja - wylicza dla "Głosu Wielkopolski" Joanna Janowicz-Strzyżewska ze spółki Euro Poznań 2012. Wizualizacje typowego punktu gastronomicznego, a także baru w Business Clubie można zobaczyć poniżej.

Catering w Poznaniu Fot: JSK Architekci

Catering w Poznaniu Fot: JSK Architekci

Catering na poznańskim stadionie był projektowany osobno od całego obiektu, zajęła się tym warszawska pracownia JSK Architekci. Najbardziej podstawowymi pomieszczeniami będą kioski cateringowe. Podzielono je na dwie kategorie – food & beverage (ciepłe posiłki i napoje) oraz snack and beverage (zimne przekąski i napoje). Kolejne lokale, tym razem dla węższego grona bogatych widzów w strefie o wyższym standardzie, to pub oraz restauracja.

Zapleczem dla tych pomieszczeń będzie kuchnia centralna, gdzie przygotowywane będą półprodukty (np. mięso do burgerów) lub całe dania przeznaczone do sprzedaży. Przygotowalnia ma z kolei stanowić zaplecze lóż biznesowych – tam będą powstawały dania dla ich odwiedzających.

Za część budowlaną zapłaci miasto, a koszt wyniesie ok. 25 mln zł. Z kolei Lech zadba o wyposażenie lokali i późniejsze zarządzanie nimi. W przeciwieństwie do całego stadionu, o kształcie cateringu decydował przede wszystkim klub.

Reklama