Nowe stadiony: Ostenda i Eupen

źródło: własne; autor: redakcja

Zapraszamy na dwa kameralne 8-tysięczniki, które w ostatnich latach przeszły znaczące modernizacje. Nie jest to belgijska czołówka, ale ani Ostenda, ani Eupen nie mają się czego wstydzić.

Reklama

Albertparkstadion

Albertparkstadion

Stadion jest zlokalizowany w dzielnicy Mariakerke, w nadmorskim kurorcie Ostenda. Dzięki gruntownej modernizacji przeprowadzonej w 2007 roku udało mu się spełnić wymogi belgijskiej najwyższej ligi (dziś klub gra jednak o klasę niżej, w drugiej).

Obiekt ma ok. 5 tys. miejsc siedzących i kolejne 3 tys. stojących (wszystkie zadaszone), rozlokowane na czterech niezależnie stojących trybunach. Mimo swoich skromnych rozmiarów posiada przeszklone skyboksy na głównej trybunie. Co ciekawe, prawie połowa pojemności przyznawana jest na obiekcie przyjezdnym, którzy otrzymują obie trybuny za bramkami.

Kehrwegstadion

Kehrwegstadion

Zbudowany przez miasto Eupen obiekt przeszedł przebudowę w 2010 roku, kiedy klub awansował do najwyższej ligi. Szybko się z nią pożegnał, ale sztuczne oświetlenie i podgrzewane boisko służą mu dalej. Poza tymi elementami otrzymał trzy nowe trybuny na stalowej konstrukcji – proste, ale oferujące każdemu widzowi krzesełko i zadaszenie. Wyjątkiem jest niewielki sektor stojący, zajmujący połowę jednej z trybun za bramką.

Reklama