Wrocław: Stadion Miejski areną World Games 2017!

źródło: PolskaTimes.pl

Kandydatura Wrocławia do organizacji Igrzysk Sportów Nieolimpijskich zwyciężyła nad konkurencją i to właśnie na Dolnym Śląsku odbędzie się ta wielka impreza. Pierwszy raz w swej historii World Games odbędą się w Polsce. Może przyjechać nawet 400 tys. ludzi.

Reklama

W finałowym głosowaniu miały pozostać trzy kandydatury – Kapsztadu, Budapesztu i Wrocławia. Kapsztad jednak wycofał się z rywalizacji, a wniosek Wrocławia okazał się lepszy od węgierskiego. Dzięki temu w 2017 roku na Dolny Śląsk zjedzie ok. 3500 zawodników, a z nimi nawet 400 tys. kibiców.

To wielka szansa na promocję miasta. Dość powiedzieć, że dzięki World Games Europa usłyszała o tajwańskim Kaohsiung, gdzie powstał pierwszy stadion zasilany wyłącznie słońcem, właśnie na World Games. Szansa będzie jednak sporo kosztować. Organizacja imprezy wstępnie planowanej na sierpień może pochłonąć ok. 160 mln zł.

We Wrocławiu koniecznych jest kilka dużych inwestycji. Bo choć główne areny już stoją – Stadion Miejski, Hala Ludowa i Hala Orbita – to potrzeba więcej. Kosztem ok. 30 mln zł ma powstać nowy basen olimpijski. Stanie w pobliżu Stadionu Olimpijskiego, który z kolei wreszcie doczeka się znaczącej modernizacji. Więcej szczegółów wkrótce, poniżej przedstawiamy logo zaproponowane przez Wrocław.

Wrocław 2017

Reklama