Narodowy: Trzecia data, w końcu będzie ceremonia otwarcia?

źródło: naszemiasto.pl; autor: michał

Biuro prasowe Narodowego Centrum Sportu potwierdza informację, że ostateczny termin otwarcia największej inwestycji związanej z EURO 2012 to 29 stycznia – informuje naszemiasto.pl. Później mecz o Superpuchar, a następnie sparing Reprezentacji.

Reklama

Wiadomo już, że pierwsza duża impreza i oficjalna inauguracja nastąpi z końcem miesiąca. Nie wiemy za to, co to będzie… - Na chwilę obecną nie ma programu imprezy otwarcia stadionu - wyjaśnia rzecznik Narodowego Centrum Sportu Daria Kulińska.

W pierwotnej wersji ukończenie miało nastąpić w czerwcu 2011r, a ceremonia otwarcia w sierpniu. Następnie termin przeniesiono na koniec listopada z potencjalną ceremonią w grudniu. Ten również upłynął pod znakiem wykończeń na budowie.

W końcu w grudniu udało się oddać do użytku większość obiektu, ale z wyłączeniem pola gry. Montaż murawy zakończy się na Narodowym dopiero 10 lutego. Już dzień później Legia i Wisła zagrają o Superpuchar Polski, a po nich na obiekcie pojawi się Reprezentacja. Mecz z Portugalią zaplanowano na 29 lutego. Tymczasem do sprzedaży trafiły już wejściówki na pierwszy zapowiedziany koncert na arenie, choć zespół Coldplay pojawi się dopiero 19 września. Najtańsze bilety na to wydarzenie to koszt 165 zł, najdroższe – 850 zł.

Reklama