Liverpool: Będzie ogromny młyn dla kibiców

źródło: liverpooldailypost.co.uk

Kiedy klub ogłosił powrót do wizji sprzed 10 lat, pojawiło się pytanie – czy będzie zachowana jednopoziomowa trybuna nawiązująca do słynnego „The Kop”. Klub zapewnia, że w koncepcji zajdą niezbędne zmiany – relacjonuje „Liverpool Daily Post”.

Reklama

W koncepcji architektów HKS kluczowa była jednopoziomowa trybuna za bramką, która miała mieścić jeszcze więcej kibiców niż obecna The Kop. Tymczasem po ogłoszeniu przez Liverpool, że wraca do pomysłu sprzed 10 lat, rozgorzała dyskusja, czy w tamtej wizji też będzie osobna trybuna dla kibiców dopingujących.

Dziś klub uspokaja, że koncepcja firmy AFL Architects zostanie tak zmodyfikowana, by następczyni prawdopodobnie najbardziej znanej trybuny świata znalazła miejsce na „nowym Anfield”.

Stadion w Stanley Park ma przejść zresztą więcej zmian – modernizacji względem pierwszych pomysłów sprzed dekady ma zostać poddana strefa biznesowa. Może się też nieznacznie zmienić zewnętrzna forma obiektu. By zachować pozwolenie na budowę, klub musi jednak trzymać się najważniejszych cech tamtego stadionu, co zwiastuje zmiany nieznacznie ingerujące w projekt.

Reklama