Kraków: Garbarnia bezdomna przez Anglików - zagrają na Wawelu?

źródło: DziennikPolski24.pl

Dla jednych przyjazd reprezentacji Anglii do Krakowa to powód do radości. Dla innych – zmartwienie. Nie tylko Hutnik został bez stadionu. Również Garbarnia próbuje teraz znaleźć alternatywny obiekt – poinformował „Dziennik Polski”.

Reklama

Nie wiadomo, gdzie piłkarze Garbarni będą rozgrywali swoje wiosenne mecze. Stadion na Suchych Stawach przejęła angielska federacja i podobnie jak Hutnik, „Garsa” szuka teraz nowego adresu na rundę wiosenną. Klub z Ludwinowa jest w o tyle trudniejszej sytuacji, że już Suche Stawy były dla niego alternatywnym obiektem po niedopuszczeniu ich aktualnego stadionu.

Sprawdzany pod kątem potencjalnych rozgrywek stadion Wawelu otrzymał druzgocącą opinię komisji licencyjnych PZPN-u i MZPN-u. Łącznie doliczono się 51 niedociągnięć dotyczących przede wszystkim boiska, szatni, siedzisk i monitoringu.

Stadion krakowskiego Wawelu Fot: Łukasz Libuszewski

Z kolei na korzystanie z drewnianej trybuny musi wyrazić zgodę straż pożarna. W przypadku, gdyby nie udało się doprowadzić stadionu Wawelu do stanu zgodnego z wymogami licencyjnymi, opcją rezerwową jest podkrakowski stadion Kmity Zabierzów lub rozgrywanie meczów na boiskach przeciwników.

Reklama