Gdańsk: Wykonawca zapłaci 3,7 mln zł kary

źródło: Trojmiasto.pl

Komisja rozjemcza skończyła swoją pracę. Jej efekt to kara w wysokości 4,69 mln zł za 18 dni opóźnienia w oddaniu stadionu. Wykonawca zapłaci jednak o milion mniej – podało Trojmiasto.pl.

Reklama

Pierwotnie gdańska arena Euro 2012 miała być gotowa 20 stycznia 2011. Później 30 kwietnia, a w końcu 30 czerwca. Ostatecznie żadnego z tych terminów dotrzymać się nie udało, ale na tle Warszawy i Wrocławia Gdańsk i tak wypadł świetnie, tylko o 18 dni przekraczając półrocze 2011.

PGE Arena Fot: Piotr Krajewski, a-pk.pl

Skąd opóźnienia? Najpierw przyczyną była sroga zima, później winą obarczano coraz to nowe wytyczne UEFA w kwestii przygotowania PGE Areny. Wykonawca wskazał aż 56 prac dodatkowych, które wykonał względem zakładanego w umowie planu. Zażądał dodatkowych pieniędzy.

Dlatego powołano specjalną komisję rozjemczą, która zajęła się ustaleniem, kto jest komu ile winien. Dziś znamy już rozstrzygnięcie jej prac. Kwotę za ponadprogramowe prace ustalono na poziomie 1 mln zł. Natomiast kara za opóźnienie zgodnie z warunkami umowy to 4,69 mln zł. To oznacza, że Hydrobudowa zapłaci Gdańskowi 3,69 mln zł.

Reklama