Szwecja: Ogromne centrum handlowe powstanie przy stadionie narodowym

źródło: Solna.se

W solnej pod Sztokholmem powstanie największa galeria handlowa w północnej Europie. Znacząco przerośnie powstający obecnie stadion Swedbank Arena, który już w 2012 roku ma zostać ukończony – podała strona miasta, Solna.se.

Reklama

Podczas gdy budowa Swedbank Areny ma się ku końcowi, w 2012 roku ruszy kolejny, jeszcze większy projekt w bezpośrednim sąsiedztwie. Jak twierdzi inwestor, nowa galeria handlowa stanie się atrakcją turystyczną samą w sobie. Szansa na to jest, bo jedna trzecia mieszkańców Szwecji mieszka zaledwie o półtorej godziny drogi samochodem od kompleksu, a w bezpośredniej okolicy zatrudnionych jest ok. 70 tys. ludzi.

Mall of Scandinavia powstanie bezpośrednio przy Swedbank Arenie i będzie dzielić ze stadionem część infrastruktury. Chodzi przede wszystkim o komunikację – drogi i parkingi czy kolej. Powierzchnia kompleksu to 300 000 m2, co uczyni obiekt największym budynkiem w Solnej, przebijając nowy stadion.

Poza 250 sklepami w planie są biurowce i hotele, a także sale konferencyjne. Budowa ma potrwać od 2012 do 2015 roku. Powstanie kompleksu było zapowiadane już kilka lat temu, ale dopiero teraz zostało zatwierdzone. Poniżej prezentujemy aktualne wizualizacje centrum handlowego:

Mall of Scandinavia

Mall of Scandinavia

Mall of Scandinavia

Reklama