Madryt: Atletico oficjalnie zaprezentowało nowy stadion

źródło: własne / clubatleticodemadrid.com ; autor: michał

Trzy poziomy trybun o pojemności prawie 74 tys. widzów. Do tego ogromny, podświetlany efektownie dach, który ma się stać wizytówką nowej areny. By zbudować tak ambitny projekt klub zamierza zamienić swój obecny stadion w osiedle.

Reklama

Wczoraj madrycki klub oficjalnie zaprezentował projekt, który jest już w fazie realizacji. Na razie trwa burzenie starych trybun lekkoatletycznego Estadio la Peineta. Później boisko będzie obniżane by pomieścić aż dwa poziomy trybun, w niecce zajmującej miejsce obecnej bieżni.

Trybuny Estadio la Peineta Kolorem zaznaczono istniejącą dwupoziomową trybunę stadionu, do której zostanie dobudowana reszta obiektu. Fot: Atletico Madrid

Pierwsze wizualizacje zaktualizowanej koncepcji z 2004 roku pokazaliśmy Wam w listopadzie. Na tle poprzedniej koncepcji wyróżnia się przede wszystkim powiększony dach, który stał się wyróżnikiem obiektu z dwubarwnym, biało-czerwonym podświetleniem. Dziś dorzucamy więc do pierwszej porcji kilkanaście nowych obrazów, które dadzą wszystkim zainteresowanym lepsze pojęcie na temat przyszłości madryckiego Atletico.

Estadio la Peineta Fasada głównej trybuny nie zmieni się, ale nad nią dojdzie zmodyfikowany, powiększony dach. Fot: Atletico Madrid

W 2015 roku klub przeniesie się z poczciwego Vicente Calderón na nowy obiekt. Zmiana to nie tylko wzrost pojemności z 55 tys. do 74 tys. miejsc. To także znaczący wzrost możliwości komercyjnych. Nowe trybuny zapewnią nieporównanie większą przestrzeń dla klientów biznesowych, którzy otrzymają m. in. 2 poziomy luksusowych lóż, większe sektory o podwyższonym standardzie, czy obszerne podziemne parkingi pod trybunami. Nowy stadion Atletico ma być kompleksowym centrum sportowo-użytkowym o powierzchni 85 tys. m2. Dzięki całej infrastrukturze roczny dochód klubu ma wzrosnąć o około 20 mln €.

By jednak pozwolić sobie na krok, klub zamierza zbyć swój obecny stadion. W jego miejscu mają stanąć domy i biura. Wartość działki pod Vicente Calderón jest wysoka, bo obiekt stoi w nieporównanie bardziej atrakcyjnej lokalizacji od tego nowego.

Reklama