Gdańsk: Pierwsza nagroda dla PGE Areny

źródło: Trojmiasto.pl

Pomorski "Bursztyn" doczekał się swojego pierwszego wyróżnienia. Stadion otrzymał miano najlepszego projektu sportowo-turystycznego 2011 roku w plebiscycie INNOWATOR - pisze Trojmiasto.pl.

Reklama

W 5. edycji plebiscytu INNOWATOR swą pierwszą nagrodę zdobyła PGE Arena. Konkurs organizowany przez Central European Quality Institute i Centrum im. Adama Smitha może być dla nowego stadionu Lechii wizerunkowym kołem ratunkowym, biorąc pod uwagę coraz gorszą frekwencję na meczach i słabnące zainteresowanie.

A jest się czym interesować, przynajmniej według konkursowego jury. - Doceniono innowacyjność stadionu, która przejawia się np. w rozwiązaniach proekologicznych [na stadionie zastosowano m.in. system odzyskiwania wody z deszczówki - przyp. red], a także w kwestii rozwiązań IT. Nie jest tajemnicą, że obiekt jest naszpikowany nowoczesną elektroniką, w tym dysponuje najnowszymi rozwiązaniami w zakresie monitoringu - mówi cytowany przez Trojmiasto.pl Adam Kalata, wiceprezes zarządu miejskiej spółki Bieg 2012, inwestora stadionu.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a laureaci wybierani są w następujących kategoriach: projekty sportowo-turystyczne, infrastrukturalne, kulturalne, promocyjne i urbanistyczno-rewitalizacyjne.

Reklama