Czechy: Banik Ostrawa pozbył się stadionu

źródło: Rozhlas.cz

Ostrawskie Bazaly to jeden z najbardziej znanych obiektów piłkarskich w Czechach. Być może już niedługo, bo obiekt przestał być własnością klubu i nie będzie przez niego używany – pisze Rozhlas.cz.

Reklama

Poważne kłopoty finansowe skłoniły Banika Ostrawa do sprzedaży swojego stadionu. Klubu nie było stać na jego modernizację, a ta jest konieczna, by długofalowo spełnić wymogi licencyjne. Nabywcą jest Tomáš Petera, właściciel 75% udziałów w klubie. Kwota transakcji nie jest znana, dlatego wielu kibiców snuje domysły, że Petera nabył obiekt za bezcen, by zburzyć go i postawić bloki.

To ostatnie może okazać się prawdą, bo Bazaly stały się częścią SMK Reality Invest. Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy właśnie do Petery i zajmuje się inwestycjami deweloperskimi. Scenariusz jest tym bliższy, że klub oficjalnie pożegna się ze swoim stadionem po obecnym sezonie. Później będzie grał w Witkowicach.

Na Bazalach nie będzie więc piłki, a może nie być też całego obiektu. Klub, choć zyskał dodatkowe środki, wciąż jest jednak w kłopotach. Dlatego o tej transakcji możemy jeszcze usłyszeć.

Reklama