Zabrze: Rusza licytacja pamiątek z modernizowanego stadionu

źródło: GornikZabrze.pl; autor: michał

W najbliższych dniach każdy kibic Górnika Zabrze będzie miał możliwość zakupienia pamiątek ze zburzonych już trybun stadionu przy ul. Roosevelta. Na licytację trafi 20 fragmentów muru z burzonego stadionu oraz biało-niebiesko-czerwone krzesełka – poinformował Górnik.

Reklama

Na licytację w serwisie Allegro przeznaczono 20 sztuk specjalnie przygotowanych elementów muru ze stadionu Górnika Zabrze. Każdy fragment został oczyszczony i polakierowany. Następnie osadzono go na marmurowej podstawce ze specjalną tabliczką opisującą przedmiot. Pamiątki są unikatowo oznaczone rocznikiem zdobycia mistrzostw w Polski (14) lub Pucharu Polski (6), co łącznie daje nam liczbę dwudziestu pamiątek.

Dodatkowo do każdej pamiątki załączony jest certyfikat autentyczności przedmiotu, który zaświadcza o pochodzeniu przedmiotu prosto z placu budowy.

- Cieszymy się, że spółka „Stadion w Zabrzu” pozytywnie odpowiedziała na nasze prośby. Wielu kibiców Górnika spędza długie chwile na stadionie obserwując postępy na placu budowy, przychylamy się więc do ich próśb i sugestii i ruszamy z aukcjami tych sentymentalnych pamiątek - mówi Krzysztof Grabowski, wiceprezes Górnika. - Liczymy, że pomysł spotka się z dużym zainteresowaniem kibiców Górnika. Nie mamy sprecyzowanych planów na co przeznaczymy pieniądze z licytacji, bo musimy zobaczyć, jaką kwotę przyniosą aukcje. Być może przeznaczymy je na cele charytatywne - dodał prezes.

Aukcje w serwisie Allegro pojawią się najprawdopodobniej w czwartek i potrwają 10 dni. Klub już teraz zachęca do wzięcia udziału w licytacji.

Stadion Ernesta Pohla "uwieczniony" w symboliczny sposób Fot: Górnik Zabrze

Stadion Ernesta Pohla "uwieczniony" w symboliczny sposób Fot: Górnik Zabrze

Reklama