Olsztyn: Utytułowani architekci zaprojektują nowy stadion?

źródło: Olsztyn.WM.pl; autor: michał

Mają na koncie Narodowy, stadion Legii czy Śląska Wrocław. JSK Architekci mogą zostać projektantami nowego olsztyńskiego stadionu. Najpierw jednak muszą wraz ze swoim partnerem przekonać miejskie władze – pisze „Gazeta Olsztyńska”.

Reklama

W minionym tygodniu potencjalni oferenci złożyli uwagi dotyczące inwestycji dla Olsztyna. Przypomnijmy, że o realizację nowego stadionu z galerię handlową ubiegają się trzy prywatne podmioty, które jednocześnie będą odpowiadały za projekt obiektów. Deweloperska spółka ECE, Miastoprojekt Wrocław lub kielecki deweloper Echo Investment – jeden z tych trzech podmiotów ma wybudować nowy stadion piłkarski przy al. Piłsudskiego i sąsiadującą z nim galerię handlową.

Który? Okaże się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Po złożeniu uwag teraz wszyscy konkurenci mają czas do 15 grudnia na złożenie ofert. Od tego momentu do wyboru partnera minie najprawdopodobniej kilka tygodni.

Pierwsza z wymienionych firm, ECE, w razie powodzenia powierzy projektowanie znanej już w Polsce marce – JSK Architekci. Biuro z siedzibami w Warszawie i Wrocławiu odpowiada już za kilka wielkich projektów w Polsce, w tym Stadion Narodowy, Pepsi Arena, Stadion Śląska czy nowa arena Widzewa.

Reklama