Brazylia: FIFA potwierdza wybór miast

źródło: AP.com

Otwarcie zostaje w Sao Paulo, finał na Maracanie – zdecydowała w czwartek światowa federacja futbolowa. Jednocześnie podano godziny meczów i informacje o podziale spotkań między miasta – informuje Associated Press.

Reklama

Choć ukończenie obu w terminie wciąż stoi pod znakiem zapytania, Itaquerão i Maracanã zachowały swoje szczególne role po czwartkowym ogłoszeniu FIFA. Na pierwszym ze stadionów, w Sao Paulo, odbędzie się inauguracja Mundialu 2014. Drugi będzie miejscem finału.

Maracana - arena finału 2014

Cały turniej będzie rozdzielony tak, by w każdym z miast rozegrane były co najmniej 4 mecze. Spotkania będą się odbywały w godzinach 13:00-22:00 czasu lokalnego (od 17:00 do 02:00 czasu polskiego), przy czym te po fazie grupowej nie będą się zaczynać wcześniej niż o 17:00 (21:00 w Polsce).

Zła wiadomość dla wszystkich wybierających się do Brazylii (wliczając piłkarzy) jest taka, że nie będzie podziału na strefy geograficzne. To oznacza, że teoretycznie spotkania w obrębie jednej grupy mogą się odbywać na dwóch końcach Brazylii, zmuszając wszystkich do dalekich podróży.

Reklama