Opole: Nowy stadion najwcześniej po Euro 2012. Jeśli w ogóle...

źródło: 24Opole.pl

Opole doczeka się nowoczesnego stadionu piłkarskiego dopiero po 2012 roku. Wszystko dlatego, że przed mistrzostwami Europy takie budowle są drogie - informuje 24opole.pl.

Reklama

Nowy stadion jest stolicy Opolszczyzny potrzeby choćby po to, żeby nie przechodziły miastu koło nosa takie wydarzenia jak mecz młodzieżówek Polski i Niemiec. 12 listopada obie drużyny zagrają w nieodległym Brzegu, choć w Opolu jest większy stadion. Co z tego, skoro gorszy.

Krzysztof Kowałko, wiceprezydent Opola przyznaje, że żałuje, że miasto traci możliwości organizowania takich widowisk, ale zastrzega, że inwestycje w infrastrukturę piłkarską nie są tanie. - Remont istniejącego stadionu kosztowałby 100 tys. zł - mówi Kowałko i dodaje, że to wina koniunktury. Jego zdaniem po Euro 2012 budowa lub modernizacja stadionów będzie tańsza.

Przypomnijmy, że kibicom Odry Opole ze stowarzyszenia Jedna Odra nie zależy na doraźnym remoncie, o jakim mówi wiceprezydent. Chcą, by w Opolu powstał na miarę XXI wieku. Prowadzą w tej sprawie kampanię i zbierają pod listem otwartym podpisy.

Reklama