Nowe stadiony: Tarnobrzeg i Ostróda

źródło: własne; autor: redakcja

Oba były miejscem dużych inwestycji w ostatnich miesiącach i oba mogą wreszcie, po pewnych perturbacjach, przyjmować kibiców na meczach. Poznajcie kontrowersyjny stadion w Ostródzie i robiącą niemałe wrażenie nową trybunę na stadionie tarnobrzeskiej Siarki.

Reklama

Stadion Sokoła Ostróda

Stadion Sokoła OstródaOstródzki obiekt sportowy zasłynął już w całej Polsce, choć to niekoniecznie dobra sława. Najpierw w kwietniu burmistrz triumfalnie ogłosił, że to właśnie w Ostródzie odbędzie się tegoroczny Superpuchar Polski. Później wycofał się z tego z powodu obaw o bezpieczeństwo. Przynajmniej oficjalnie, bo poza burmistrzem nikt nie potwierdził, jakoby mecz miał być rzeczywiście rozgrywany w Ostródzie. Kolejnym planem był mecz Borussii Dortmund, ale i z tego nic nie wyszło. Skończyło się na sparingu Legia – Jagiellonia, który odbył się dziś, choć jeszcze wczoraj losy imprezy wisiały na włosku w związku z kwestiami bezpieczeństwa.

Mecz Legii z Jagiellonią zakończył się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem warszawiaków, a oglądało go ok. 4,5 tys. widzów. Niewiele brakło więc do kompletu widowni, którym w tym przypadku jest 4998 osób. Mają oni do dyspozycji sześć trybun, bo po obu stronach wzdłuż boiska ustawiono po trzy niezależne sektory. Trójka tworząca trybunę główną jest zadaszona, a po drugiej stronie boiska stoi odkryta część widowni. Cały kompleks, w którym poza stadionem powstały już boiska boczne (do tego korty, całoroczne lodowisko i ścianka wspinaczkowa), pochłonął 39 mln zł.

Stadion Siarki Tarnobrzeg

Stadion Siarki TarnobrzegSkromniejsze koszty poniosły władze Tarnobrzega na Podkarpaciu. Od 2009 do połowy 2011 roku postawiono tam kosztem 11 mln zł zupełnie nową trybunę główną. Dzięki niej pojemność wzrosła do 3676 miejsc, z których te nowe są pod dachem, a cała trybuna, choć jednopoziomowa, robi niemałe wrażenie. Widownia jest dość stroma, a do tego pierwszy rząd jest znacząco powyżej płyty boiska (ok. 2m). Dzięki temu widok z nowej trybuny jest imponujący, a ławki rezerwowych nie zasłaniają widzom.

Zaplecze trybuny zawiera pomieszczenia administracyjne i toalety na pierwszym piętrze. Parter jest obecnie niezagospodarowany, ale nie brakuje tam miejsca, które można by w przyszłości zagospodarować na różną działalność. W ramach modernizacji zyskała również przeciwległa trybuna odkryta, która otrzymała nowe drogi dojścia i bramofurty.

Reklama