Narodowy: Mecz Legia - Wisła na inaugurację

źródło: RMF24.pl

Prace przy Stadionie Narodowym zakończą się wraz z końcem listopada. Jednak na pierwszą imprezę sportową na obiekcie w stolicy poczekamy do 11 lutego. Wtedy to w ramach rozgrywek o Superpuchar Polski rozegrany zostanie mecz między Legią Warszawa a Wisłą Kraków - informuje RMF FM.

Reklama

Stadion Narodowy w Warszawie miał być oddany w lipcu tego roku. Następnie obiecano, że imprezą inaugurującą obiekt będzie spotkanie Polska - Niemcy, które ostatecznie odbyło się na PGE Arenie w Gdańsku. Tym razem łatwiej spełnić obietnicę odnośnie pierwszej imprezy sportowej na obiekcie, bowiem planowe zakończenie prac dzieli od meczu o Superpuchar ponad 70 dni. Wcześniej na Narodowym ma się odbyć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale formuła tego wydarzenia i jego skala nie jest jeszcze znana.

Za to na pewno przed lutowym meczem NCS stanie przed sporym wyzwaniem organizacyjnym. Fani Wisły i Legii nie przepadają za sobą – mówiąc delikatnie. Nowoczesny obiekt zostanie zatem przetestowany na jednej z najważniejszych płaszczyzn organizacji imprez masowych, na płaszczyźnie bezpieczeństwa.

Kolejną imprezą na Stadionie Narodowym ma być mecz Polska - Portugalia, który ma się odbyć 29 lutego.

O tym, że prace skończą się jeszcze 30 listopada zapewnił prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Dodał także, że na ten moment na budowie obiektu najważniejsze jest skoordynowanie prac głównego wykonawcy i podwykonawców, np. w kwestii ustalenia, jakie roboty mogą być wykonywane równolegle z trwającą obecnie naprawą schodów kaskadowych.

NCS przypomina także, że 2 października wszyscy zainteresowani mają okazję sami zaobserwować postępy na budowie, w czasie Dnia Otwartego Stadionu Narodowego. Osoby, które pojawią się wtedy na stadionie będą mogli wejść na główną promenadę oraz na krzesełka dolnej trybuny. Nie będzie za to dostępu na murawę, na której wykonawcy przygotowują się do montażu instalacji systemów drenażowych i grzewczych. Główną atrakcją, o jakiej informują organizatorzy dnia otwartego to pokaz zamykania i otwierania ruchomej części dachu nad boiskiem. Po raz pierwszy dach zostanie zamknięty punktualnie w południe, później pokaz będzie się odbywał o każdej równej godzinie. Stadion będzie można zwiedzać od 10:00 do 20:00.

Reklama