Gliwice: Dziś i jutro stadion czeka na Ciebie!

źródło: naszemiasto.pl

Budowa już prawie zakończona, więc kibice Piasta mogą wejść i obejrzeć stadion, na którym od tego sezonu przez lata będą oglądać swoich. Wstęp od południa i za darmo – warto zajrzeć.

Reklama

Dni otwarte nowego miejskiego stadionu to pierwsza okazja dla każdego, kto chce zobaczyć obiekt z każdej strony. - W piątek zapraszamy od godziny 12:00 do 18:00, natomiast w sobotę od 11:00 do 18:00 - informuje rzecznik prasowy Piasta Grzegorz Muzia. - Oprócz zwiedzania przewidujemy pokazy filmu z budowy stadionu na telebimach, a wieczorem pokaz oświetlenia o natężeniu ponad 2 tys. lux. Każdy będzie mógł zasiąść na jednym z 10 tys. krzesełek.

- Obecnie prowadzone są jeszcze prace związane z monitoringiem i systemem identyfikacji kibiców - wyjaśnia Krystyna Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Prace zostały spowodowane zmianą w przepisach dotyczących bezpieczeństwa w tym roku. Istniejący projekt trzeba było więc zmieniać. - Wszystko ma być gotowe do 3 listopada. Równolegle przeprowadzamy wszystkie odbiory techniczne. Można śmiało powiedzieć, że w Gliwicach powstał nowoczesny stadion, spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa, przepisów przeciwpożarowych i wymagania UEFA.

Reklama