Gdańsk: Strażacy negatywnie o bezpieczeństwie Areny

źródło: Forsal.pl / PAP; autor: michał

To jakieś fatum? Dzisiejsza decyzja to chyba siódma już negatywna opinia strażaków, tymczasem teraz dotyczy ona bezpieczeństwa na meczu Polska – Niemcy. Czasu jest coraz mniej, a strażacy wystawili bardzo niską ocenę – podał PAP.

Reklama

Zaplanowany już na 6 września mecz Polski z Niemcami na PGE Arenie jest zagrożony. Dziś swoją ocenę po trzydniowej kontroli wydali strażacy. Jest negatywna i znacznie gorsza od tych poprzednich. – Na tym stadionie wciąż jest wiele uchybień. Cały czas nie działa filar w kwestii bezpieczeństwa pożarowego, czyli system sygnalizacji pożarowej, który nie potrafi zlokalizować miejsca zagrożenia. Uruchamiamy czujkę w konkretnym punkcie na obiekcie, a on wskazuje zupełnie inne miejsce wystąpienia niebezpieczeństwa – powiedział zastępca komendanta Jakub Zambrzycki.

Nie tylko działanie systemu, ale też przedstawiona dokumentacja została poddana ostrej krytyce. – Dokumentacja, którą zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych musi nam dostarczyć organizator, została przygotowana na katastrofalnym poziomie. Lepiej sporządzone były materiały przed spotkaniem Polska - Francja, które w Gdańsku się nie odbyło oraz te dostarczone przez Lechię przed meczami T-Mobile Ekstraklasy. A do nich mieliśmy przecież wiele zastrzeżeń – ocenił zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Strażacy są też przeciwni stawianiu ogromnych namiotów dla gości PZPN obok stadionu. Przypominają, że zgodnie z prawem jest na to potrzebne pozwolenie, a do tego opinia rzeczoznawcy. Pismo gdańskiej straży pożarnej zawierające negatywną opinię w sprawie organizacji imprezy masowej, jaką jest piłkarski mecz Polski z Niemcami, trafiło już do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Reklama