Wrocław: W czwartek koniec budowy, ale…

źródło: Gazeta.pl / GazetaWroclawska.pl; autor: michał

W najbliższy czwartek do nadzoru budowlanego trafi podpisane przez kierownika budowy oświadczenie o zakończeniu prac. Ale Stadion Miejski pozytywną opinię od policji może dostać najwcześniej na 3 dni przed wielką walką Adamka i Kliczki.

Reklama

Organizacja zawodów Monster Jam została przełożona, a jednym z powodów były opóźnienia budowlane i spowodowana nimi negatywna opinia o bezpieczeństwie ze strony policji. Walka bokserska Adamka i Kliczki ma się jednak odbyć, choć zaplanowano ją na zaledwie tydzień później. Co ma się zmienić w ciągu tych kilku dni? Wszystko…

W tej chwili trwają prace związane z systemem identyfikacji i dostępu – montowane są bramy wejściowe na stadion i czytniki biletów. Kończy się też wykańczanie infrastruktury dla kibiców – kiosków gastronomicznych czy toalet. Przede wszystkim jednak ze stadionu i jego otoczenia usuwane są elementy, które świadczyłyby o prowadzonych pracach – trwa po prostu sprzątanie.

Stadion Miejski we Wrocławiu Fot: Geodimex.pl (20.08.2011)

Właśnie do zalegających wokół obiektu materiałów miała zastrzeżenia policja. Jej uwagi są w tej chwili brane pod uwagę priorytetowo, by podczas kolejnej kontroli 7 września Stadion Miejski otrzymał zielone światło. Prezydent Dutkiewicz zapewnia bowiem, że bez zgody policji walki organizować nie pozwoli. Co jeśli 7 września policja wciąż nie będzie się godzić na organizację imprezy zaplanowanej na 3 dni później? Według włodarza Wrocławia wciąż będzie czas – trzy doby na usunięcie ostatnich wytkniętych przez funkcjonariuszy uchybień. Jeśli uda się je naprawić, policjanci nie będą musieli już wizytować stadionu, wystarczy, że zmienią decyzję.

Stadion Miejski we Wrocławiu Fot: Geodimex.pl (20.08.2011)

Zanim jednak na obiekt wejdą przedstawiciele policji, pojawią się ci ze straży pożarnej. Już jutro będą oni sprawdzali stan zabezpieczeń na obiekcie. Ich pozytywna opinia jest niezbędna do wydania pozwolenia na użytkowanie przez nadzór budowlany. w czwartek do nadzoru budowlanego trafić mają wszystkie dokumenty niezbędne, by wydać pozwolenie na użytkowanie areny. Wśród nich oficjalne oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu prac.

Reklama