Suwałki: Stadion wreszcie gotowy (?)

źródło: TVP.pl

Robotnicy zakończyli już prace, ale to nie oznacza jeszcze, że zmodernizowany obiekt Wigier będzie dopuszczony do organizacji imprez. Musi jeszcze przejść odbiory – informuje TVP.pl.

Reklama

Maiła być gotowy do końca maja, a później do końca lipca. Ale prace zakończyły się dwa tygodnie po terminie (m. in. przez problemy z osadzeniem masztów oświetleniowych) – zapłaci za to wykonawca. Nie wiadomo jeszcze, ile, bo obiekt musi przejść odbiory i uzyskać pozytywne opinie od kontrolerów w sprawie warunków sanitarnych, przeciwpożarowych i bezpieczeństwa.

Każda ze służb ma 2 tygodnie na wydanie swojej opinii, ale kontrole mogą przebiegać równolegle. Jeśli więc nie będzie uchybień, obiekt może zostać oddany do użytku na początku sierpnia. Pierwszym meczem może być pojedynek Wigier z Puszczą Niepołomice zaplanowany na 10 września.

Efektem wartej prawie 30 mln zł modernizacji jest zupełnie nowa główna trybuna z częściowym zadaszeniem, dzięki której pojemność urosła do 2910 miejsc siedzących. Przeciwległa część widowni ma być modernizowana w najbliższych latach. Jest też sztuczne oświetlenie, podgrzewana murawa, a przy obiekcie powstał camping. Dzięki temu obiekt nie tylko ma spełniać wymogi I ligi, ale też stać się miejscem wypoczynku dla miłośników caravaningu.

Reklama