Poznań: Radni w poniedziałek zdecydują o pieniądzach

źródło: GlosWielkopolski.pl; autor: michał

Kolejne 38 mln zł – tyle trzeba, by dokończyć Stadion Miejski w Poznaniu. Wiele z tych wydatków pochłonie dostosowanie go do wymogów UEFA, więc radni nie będą tej części kwestionować. Ale czy dadzą całą sumę?

Reklama

O przekazaniu 38 mln zł na Stadion Miejski radni mieli zdecydować już w połowie lipca, ale dali prezydentowi do zrozumienia, że nie będą podejmować decyzji, kiedy nie są przekonani do zasadności wydatków. Dlatego sprawę przesunięto na początek sierpnia i w poniedziałek będzie poddana pod głosowanie (początek o 14:00).

Większość - aż 25 mln zł - ma być wydana na dokończenie strefy gastronomicznej, czego wymaga UEFA. Pozostałe pieniądze m.in. na budowę studia telewizyjnego i centrum prasowego dla dziennikarzy relacjonujących Euro, dodatkowe płoty wokół stadionu, usunięcie niektórych usterek na obiekcie, czy sprzęt do pielęgnacji trawy.

- Jak głosować? Zdecydujemy w poniedziałek przed sesją, podczas spotkania członków klubu - mówi w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Mariusz Wiśniewski, wiceprzewodniczący klubu Platformy, która ma większość w radzie. - Na pewno nie będziemy kwestionować wydatków związanych z wymogami UEFA.

Reklama