Argentyna: Trzeba przenieść finał Copa America?

źródło: Eurosport.pl

Organizatorzy przyznali, że największy stadion w kraju, na którym ma się odbyć finał Copa America 2011, nie jest dobrze przygotowany. Niestety stwierdzenie pojawiło się dopiero... po starcie imprezy – podaje Eurosport.pl.

Reklama

- Jako organizatorzy nie chcemy nic zmieniać. Jednak prawda jest taka, że stadion nie spełnia warunków obiektu finału mistrzostw - uznał szef komitetu organizacyjnego Copa America Jose Luis Meiszner. Słynny „El Monumental”, największy stadion Argentyny, ucierpiał podczas niedawnych zamieszek towarzyszących pierwszemu spadkowi River Plate do drugiej ligi.

Klub rozpoczął nerwowe usuwanie zniszczeń już tydzień temu, zapowiadając ukończenie remontu na czas. To prawie miesiąc (finał 24 lipca), tymczasem zniszczenia na obiekcie nie wydawały się poważne. Murawa jest uszkodzona po obrzucaniu jej przedmiotami, powyrywane są niektóre siedziska, zdewastowane toalety.

Jednak deklaracja organizatorów sugeruje, że gospodarz obiektu może nie poradzić sobie z pracami. Jeśli tak się stanie, mecz finałowy zostanie przeniesiony na leżący pod Buenos Aires Estadio Ciudad de la Plata, tymczasowo nazywany narodowym obiektem Argentyny. Ze względu na zakończoną w lutym modernizację jest to najnowocześniejszy duży stadion. 1 lipca odbyło się na nim otwarcie Copa America.

Reklama