Peru: Otwarcie „nowego” stadionu narodowego w lipcu

źródło: Andina.com.pe

Fasada pokryta srebrno-czerwonym aluminium – brzmi znajomo? To nie warszawski Stadion Narodowy, a Estadio Nacional w Limie, który właśnie nabiera nowego kształtu. Otwarcie już 24 lipca – informuje serwis Andina.com.pe.

Reklama

Podczas gdy w Warszawie czerwono-srebrne aluminium tworzy „plecionkę” z siatki, w Limie stare trybuny stadionu narodowego otoczyły żaluzje w podobnych barwach. Tym razem jednak zdecydowanie dominuje ciemniejszy, szary odcień, a czerwony jedynie uzupełnia elewację. Nowe, nawiązujące do dzisiejszych trendów fasady to tylko jeden z elementów modernizacji, jaka trwa w Limie od 2009 roku.

Nad trybunami powstaje też ogromna liczba 371 lóż dla klientów biznesowych, a nad nimi – zadaszenie kryjące większość widowni. W ramach modernizacji powstaje też parking na 700 aut. Koszt operacji to ok 150 mln PEN (ok. 145 mln zł).

W sobotę plac budowy wizytował prezydent Peru Alan Garcia Perez, który zapowiedział już, że inauguracja nastąpi 24 lipca 2011. To niewielki poślizg względem wstępnych planów. Te zakładały, że wszystkie prace skończą się w maju, ale ostatnie roboty przeciągnęły się na czerwiec.

Reklama