Moguncja: Coface Arena już działa

źródło: Coface-Arena.de

Na razie nieoficjalnie. Zarządcy przeprowadzili próbną obsługę 400 osób, by przetestować systemy na nowym stadionie – poinformował oficjalny serwis Coface-Arena.de. Otwarcie już na początku lipca.

Reklama

Szczęśliwie dla organizatorów testowa obsługa 400 osób (głównie pracowników firmy budowlanej) przebiegła sprawnie. Skupiono się przede wszystkim na systemie płatności bezgotówkowych, który będzie obowiązywał na obiekcie. Od sezonu 2011/12 wszyscy kibice wyrabiając kartę kibica otrzymają jednocześnie kartę płatniczą działającą w trybie „pre-paid” (konto trzeba zasilić, by móc korzystać). Klub sprawdzał, jak to rozwiązanie zadziała, by ustrzec się błędów organizacyjnych podczas oficjalnego rozruchu.

Choć operator obiektu uznał, że w najbliższych tygodniach czeka go jeszcze wiele pracy, testy oceniono pozytywnie, a podczas ich trwania nie było większych problemów organizacyjnych.

Coface Arena zostanie oficjalnie zainaugurowana już za 8 dni, 3 lipca. Najpierw odbędzie się symboliczne zamknięcie obecnego obiektu, a później przemarsz kibiców przez miasto i prezentacja zawodników już na murawie nowego stadionu.

Reklama