Niemcy: Tak otworzą Coface Arenę

źródło: Coface-Arena.de

Oficjalny serwis nowego stadionu FSV Mainz podał plan zaplanowanej na początek lipca ceremonii otwarcia Coface Areny. Tego samego dnia kibice zamkną stary stadion, po czym w barwnym korowodzie przeniosą się na jego następcę.

Reklama

Już w najbliższych tygodniach zakończy się trwająca od 2009 roku budowa Coface Areny w Moguncji. Obecnie trwają głównie prace wykończeniowe, obiekt jest wyposażany, a poszczególne elementy testowane. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 3 lipca. Na ten dzień władze 1. FSV Mainz zaplanowały dla swoich fanów wiele atrakcji.

Najpierw będzie mecz rozegrany przez legendy klubu na starym Bruschwegstadionie. Później planowana jest parada z trybun poprzedniego na nowy stadion. Klub właśnie ustala z władzami ostatnie elementy pochodu. Już na trybunach Coface Areny widzowie obejrzą pokazy wyreżyserowane przez Enno-Ilka Uhde. To doświadczony twórca multimedialnych widowisk, który na swoim koncie ma oprawy wielu imprez, na czele z inauguracja Allianz Areny w Monachium. Również na nowym stadionie fani obejrzą prezentację drużyny na sezon 2011/12 oraz krótki sparing.

Coface Arena jest budowana od 2009 roku. Obiekt według planów ma kosztować 45mln €. Na jego trybunach znajdzie się 33 500 miejsc, z których 13 800 to miejsca stojące. Na czas meczów międzynarodowych będą one jednak zamieniane na krzesełka. Wówczas trybuny pomieszczą 26 600 widzów.

Coface Arena

Coface Arena

Reklama