Chile: Nowy narodowy czy kolejna modernizacja?

źródło: LatinoFootball.com; autor: michał

Prezydent Chile jest zwolennikiem budowy zupełnie nowego stadionu dla 68 000 widzów – podaje LatinoFootball.com. Pomysł ma jednak opozycję, a do tego obecny przeszedł lifting zaledwie rok temu.

Reklama

Prezydent Chile Sebastián Piñera w ostatnich miesiącach kilkakrotnie spotykał się z architektem Gonzalo Mardonesem w sprawie możliwości budowy nowego stadionu narodowego w Santiago. Obiekt miałby stanąć w Parque O’Higgins, głównym obszarze zieleni w centrum stolicy. Koszt nowego stadionu z zadaszonymi trybunami dla 68 000 widzów miałby być według wstępnych szacunków niewielki – ok. 90 mln $.

Prezydent jest zwolennikiem zupełnie nowej areny, ale nie brakuje też przeciwników. Są nimi burmistrz Santiago i minister prac publicznych, którzy nie chcą, by kolejny stadion w mieście zagarnął dużą część centralnego parku. Obaj wolą dalej modernizować Estadio Nacional. Powstały w 1938 roku obiekt przeszedł w minionych dwóch latach znaczną modernizację, w ramach której otrzymał m.in. 49 000 składanych krzesełek, nową bieżnię i poprawioną infrastrukturę na zapleczu trybun. W kolejnym etapie miałby zostać zadaszony.

Reklama