Stambuł: Zobacz wieżowce, które staną na stadionie Galatasaray

źródło: hurriyetdailynews.com

Historia sportu na Ali Sami Yen skończyła się już w styczniu tego roku. Wtedy ostatni mecz rozegrały tam stołeczne „Lwy”, które teraz grają na nowej arenie. W miejscu starego stadionu staną trzy wysokościowce – podaje „Hurriyet Daily News”.

Reklama

Turecka prasa pokazuje kompleks wysokościowców, jakie staną na działce zajmowanej dziś przez rozbierany stadion Ali Sami Yen. Trzy wieżowce powstaną kosztem ok. miliarda dolarów. W dużej mierze powierzchnia będzie zagospodarowana na ekskluzywne apartamenty, ale będzie też spora przestrzeń biurowa i rekreacyjna. Całość powstanie do 2014 roku.

Dla kibiców Galatasaray jest dobra wiadomość. Miejsce, w którym przez 47 lat stał stadion nazwany imieniem założyciela klubu, będzie w specjalny sposób uhonorowane. W ramach kompleksu zostanie bowiem stworzone Muzeum Ali Sami Yen, upamiętniające jeden z najsłynniejszych tureckich stadionów.

Poniżej możecie zobaczyć wizualizację pokazaną w Turcji, a pod nią panoramę Stambułu, która uzmysławia, jak dobrą lokalizacją jest działka po stadionie (żółty dach po prawej stronie to zadaszenie trybuny). Trzy wysokościowce będą częścią rosnącej szybko strefy biznesowej tureckiej stolicy.

Ali Sami Yen Fot: Hurriyet Daily News

Ali Sami Yen” /> Fot: Dolce far niente (cc: by-sa)</p>
<p><a href=

Reklama