Lublin: Wykonawca i projektant dopiero w maju

źródło: Gazeta.pl

Zgodnie z zapowiedziami z marca, ok. połowy kwietnia mieliśmy poznać przyszłych projektantów i wykonawców lubelskiego Stadionu Miejskiego – pisze Gazeta.pl. I choć wiemy, która oferta była najtańsza, wciąż nie wiadomo, czy to ona wygra.

Reklama

Przypomnijmy – 14. marca poznaliśmy wszystkie 9 ofert złożonych w lubelskim Urzędzie Miejskim. Z tych kandydatów tylko trzech zmieściło się w zakładanym przez Lublin budżecie 155 mln zł na projekt i wykonanie nowego Stadionu Miejskiego.

W dniu otwarcia kopert z propozycjami usłyszeliśmy, że analiza zgodności z wymogami potrwa cztery tygodnie. Powinna była zakończyć się więc w połowie kwietnia, ale tak się nie stało. – Wszystko idzie zgodnie z procedurami. Nie ma żadnych problemów z przetargiem. Komisja nadal pracuje nad złożonymi ofertami - uspokaja jednak Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prasowy prezydenta Lublina. Rozstrzygnięcia możemy spodziewać się według „Gazety” w maju.

W minionym tygodniu prezydent Krzysztof Żuk przyznał, że możliwy jest wariant wybrania najtańszej oferty, jeśli konsorcjum, które je złożyło jest godne zaufania i potrafi wykonać taką inwestycję. Najtaniej stadion zaprojektują i zbudują łączone siły studia SPAK (na koncie Stadion GOSiR) oraz Unibep z Bielska Podlaskiego). Swoje wymagania finansowe firmy oszacowały na 101,5 mln zł, o 1/3 poniżej zakładanego przez Lublin maksymalnego budżetu.

Reklama