Gdańsk: Głosowanie na ulicę przy Arenie w Internecie

źródło: Gdansk.pl

Prezydent Adamowicz zaprasza mieszkańców do głosowania na nazwę, jaką powinna mieć ulica prowadząca na PGE Arenę Gdańsk. Z zaproszenia mogą jednak skorzystać nie tylko gdańszczanie, bo ankieta jest dostępna dla każdego.

Reklama

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza do udziału w internetowej ankiecie dotyczącej wyboru nazwy ulicy przy stadionie PGE Arena. Do 30.04. możesz wskazać, która z nazw wypracowanych przez Komisję Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska we współpracy z przedstawicielami: klubu Lechia Gdańsk SA, Zarządu Osiedla Letnica, kibiców ze Stowarzyszenia "Lwy Północy" oraz Spółki BIEG, jest według Ciebie najwłaściwsza. Możesz także wpisać swoją nazwę. Z jednego IP głosować możesz tylko jeden raz, wybierając jedną z poniższych możliwości - czytamy na oficjalnym portalu miasta, Gdansk.pl.

Do wyboru każdy użytkownik ma 5 opcji podstawowych: Białozielonych, Lechii, Naszej Lechii, Pokoleń Lechii Gdańsk oraz Władców Północy. Dodatkowo otwarta jest możliwość wysłania swojej propozycji.

Jak dotąd, zdecydowanie największą popularnością cieszy się propozycja uwzględniająca sportowców i kibiców, a przede wszystkim historię największego gdańskiego klubu – Pokoleń Lechii Gdańsk. Oddano na nią ponad 6300 głosów. Drugi najbardziej popularny jest wariant Władców Północy (prawie 2200), a pozostałe opcje zgromadziły po kilkaset głosów. Ponad 1700 użytkowników miejskiego portalu wysłało do organizatorów swoje propozycje, ale ich treść nie jest ujawniona.

Reklama